Европска недеља мобилности

Град Кикинда се и ове године прикључио највећем догађају у Европи посвећеном одрживој урбаној мобилности- Европској недељи мобилности. Активности у оквиру ЕНМ усмерене су на ограничавање коришћења аутомобила у урбаним зонама и промовисање здравог начина живота. Ученици и наставници наше школе подржали су ову акцију и узели активно учешће у организованој вожњи бицикла на релацији Кикинда- Банатско Велико Село-Кикинда. Уживали смо у лепотама језера Лагуна и гостољубивости наших домаћина. Пите, крофни и колачића било је у изобиљу, тако да смо лако поднели "ветар у лице" у повратку за Кикинду.