WebОнлајн лекције за предмет Информатика и рачунарство.

Вече родољубиве поезије

У четвртак, 25. јануара, у Свечаној сали Градске куће, ученици наше школе одржали су Вече родољубиве поезије. Повод за ову манифестацију је стогодишњица од завршетка Првог светског рата, aли и двадесетогодишњица сарадње са патриотским удружењима СУБНОР Кикинда и Савезом удружења потомака ратника Србије (1912-1920) Кикинда. Одржавање вечери родољубиве поезије, подржала је Локална самоуправа, а реализацију вечери помогао је Ротари клуб. Стихове великих српских песника говорили су ученици седмих и осмих разреда, који и иначе наступају на обележавањима значајних датума у историји нашег града и народа: Вељко Белић, Андреј Венцел, Александра Ћурчин, Милица Медић, Невена Поповић, Сташа Лазаров, Александра Варадинац, Мила Јанкелић, Мина Јовановић и Ања Ковачев. Ученике је припремала наставница Марија Војиновић. Захваљујемо се свима који су нам помогли да се одржи ово вече, Хору Корнелије Станковић који нам је уступио костиме и свима који су били са нама у четвртак и стрпљиво чекали долазак струје.