Дабар такмичење и одлични резултати

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активна

Информатичко такмичење Дабар је одржано и ове године. На овом међународном такмичењу ученици су своје сналажење у решавању логичких задатака показали у две категорије. У категорији петих и шестих разреда је учествовало више од 14.000 ученика из целе Србије, а у категорији седмих и осмих разреда је учествовало више од 9000 ученика. Тај податак довољно говори о масовности и јакој конкуренцији.
Задаци су били конципирани тако да ученици могу да искажу свој алгоритамски начин размишљања и на тај начин реше одређени проблем.
Ученици наше школе су као и ранијих година показали знање и сналажљивост у анализи проблема. На томе им свима честитамо!
Најбољи резултат међу њима и пласман на републички ниво такмичења, које ће бити одржано фебруара месеца 2018. године, остварио је Андреј Поповић, ученик петог разреда наше школе.
Честитамо!

IMG 2616